Дома Македонски спорт Мак фудбал Срам! Македонија на 162-то место зад Танзанија, Белизе и Аруба!

Срам! Македонија на 162-то место зад Танзанија, Белизе и Аруба!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Продолжи слободниот пад на македонската репрезентација на ФИФА ранг листата, па сега сме на 162 место позади репрезентации како Танзанија и Белизе.

Иако верувавме дека го допревме дното и не може полошо, сепак може. Македонија назадуваше цели седум позиции во однос на октомври и сега сме на историски најниското 162 место на ФИФА ранг листата.

Колку е ситуацијата очајна во македонскиот фудбал покажува и фактот што репрезентации како Белизе, Танзанија, Аруба, Кинески Таипеи, Барбадос, Сао Томе и Принсипе, Тахити се пред на табелата.

На врвот во Топ 10 и понатаму лидер е Аргентина која е пред Бразил, па следуваат Германија, Чиле, Белгија, Колумбија, Франција, Португалија и Уругвај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Несторовски стрелец за Удинезе! 🎥

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Македонскиот…