Дома Македонски спорт Спортскиот директор на Леванте потврди: За Барди добивме понуда од МЛС лигата!

Спортскиот директор на Леванте потврди: За Барди добивме понуда од МЛС лигата!

На Леванте потребни му се најмалку 10.5 милиони евра до крајот на овој месец со цел да ја задржи финансиската стабилност после испаѓањето во вториот ранг на шпанскиот фудбал.

Токму затоа Барди е на врвот на листата фудбалери кои можат да си заминат и да ја наполнат касата. Сепак, Леванте има проблем со пронаоѓање на купувач кој ќе ги задоволи финансиските барања.

Спортскиот директор на Леванте, Фелипе Минамресо ткри дека неодамна за Барди добиле понуда од американската МЛС лига. Таа понуда веднаш била одбиена од Барди.

„За Енис Барди имавме понуда од МЛС лигата. Но, тој нема да се пресели во САД и понудата веднаш ја одби“, изјави Минамрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…