Дома Видео Спектакуларен гол со „ножички“ од „мртов агол“ 🎥

Спектакуларен гол со „ножички“ од „мртов агол“ 🎥

Фудбалските возбудувања во Европа се паузирани, но фудбал се игра на другите кондиненти каде што исто така играчите постигнуваат фантастични голови.

Сега еден спектакуларен гол ни пристигнува од Јапонија каде што фудбалерот на Кашима Антлерс, Бразилецот Евералдо постигна гол со ножички од скоро „мртов агол“. Во финишот од натпреварот кога неговиот тим губеше со 2:3 Евералдо на спектакуларен начин ја затресе мрежата на Серезо Осака за конечни 3:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Напаѓачот на Интер го провоцираше Јувентус, па ќе добиеше „воспитна“ од својот татко 🎥

Екипата на Интер по вчерашниот натпревар против Лацио го доби заслуженото Скудето. „Нероаѕ…