Дома Видео Спектакуларен гол од 60 метри во третата македонска лига ?

Спектакуларен гол од 60 метри во третата македонска лига ?

Вчера во третата македонска фудбалска лига во натпреварот помеѓу Зајас и Љуботен видовме спектакуларен гол од 60 метри.

Капитенот на клубот од Тетово Дејан Савевски погоди од слободен удар од околу 60 метри одалеченост. Дефинитивно еден од најубавите голови видени на фудбалските терени низ Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мекгрегор на штаки ја напушти соблекувалната и во ходникот повторно се сретна со Порие

Конор Мекгрегор синоќа беше поразен од Дастин Пориер во Абу Даби. Ирецот беше немоќен иако…