Дома Видео Спектакуларен гол во Шпанија: Го лобуваше голманот од 50 метри 🎥

Спектакуларен гол во Шпанија: Го лобуваше голманот од 50 метри 🎥

Леганес и Елденсе одиграа без победник (1:1) во шпанската втора лига, а овој натпревар беше одбележан со спектакуларниот гол на фудбалерот Серхио Ортуњо.

Ортуњо во еден момент забележа дека противничкиот голман е далеку од гол-линијата и се одлучи да се обиде да го изненади, тоа се покажа как овистински избор бидејќи го матираше од околу 50-тина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Tимот на Ријека се пласираше во полуфиналето од Купот на Хрватска откако со минимални 1:0 …