Дома Фудбал Останато Спектакл во најава, фудбалот доби ново натпреварување

Спектакл во најава, фудбалот доби ново натпреварување

Европската куќа на фудбалот УЕФА и јужноамериканскиот КОМНЕБОЛ се одлучија да воведат ново натпреварување.

Па така, Италија и Аргентина како актуелни шампиони на овие два континенти ќе одиграат меч за трофејот на „Копа ЕвроАмерика“.

Мечот меѓу Италија и Аргентина ќе се одигра во јуни 2022 година. За името на стадионот допрва ќе се одлучува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема: „Ел Класико“ и понатаму е најдобар натпревар на планетата

Францускиот напаѓач Карим Бензема смета дека квалитетот на „Ел Класико“ не е намален. Рона…