Дома Фудбал Италија Спалети не бил задоволен од она што Елмас го одиграл против Јувентус

Спалети не бил задоволен од она што Елмас го одиграл против Јувентус

Eлиф Елмас после обврските кон македонската репрезентација се врати во Наполи каде што одигра натпревар против Јувентус.

Против Јувентус Елмас беше на теренот од првата минута меѓутоа Спалети го замени на стартот на второто полувреме.

На местото на Елмас Спалети во игра го внесе Адам Оунас.

Наполи дербито на крајот го доби со 2:1. Според информациите на италијанските медиуми Спалети го заменил Елмас затоа што не бил задоволен од тоа како на теренот ги спроведувал неговите тактички замисли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…