Дома Фудбал Италија Спалети: Ако Перишиќ сака да замине, тогаш нема да игра

Спалети: Ако Перишиќ сака да замине, тогаш нема да игра

Италијанските и англиските медиуми пренесоа информација дека хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ поднел барање за трансфер, што подоцна го потврди и директорот на Интер, Марота.

За Перишиќ интерес покажува Арсенал и се чини дека Хрватот ќе заврши на Емирати, но прашање е што ќе каже на тоа Интер.

Коментар даде и тренерот на Интер, Спалети, кој беше сосема јасен.

„Тоа е едноставно. Играчите можат да кажат што сакаат, но тие тука се работници. Потпишале договори во кои се знае што пишува, а за да замина треба некој да плати за нив. Не можат да заминат туку така, кога и да посакаат.“ – изјави Спалети и додаде:

„Ако Иван Перишиќ сака да замине од клубот, тогаш немаме избор. Додека е тука со нас, а додека сака да замине, нема да игра и ќе биде надвор од теренот.“

Интер вчера беше поразен од Торино со 1:0, а Спалети беше приморен на измена на формацијата токму поради Перишиќ, кој целиот натпревар го помина на клупата за резерви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта за Меси: Мора да имаме добри односи со најдобриот во историјата на клубот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта даде опширно интервју во кое меѓу другото зборува…