Дома Топ вести Со ова засилување Ливерпул ќе биде поблиску до титулата

Со ова засилување Ливерпул ќе биде поблиску до титулата

Некогашниот напаѓач на Њукасл, а сега фудбалски аналитичар Мики Квин изјави дека единствената карика која му недостасува на Ливерпул за титула во Премиер лигата е Виргил ван Дијк.

Холандскиот дефанзивец игра фантастично во дресот на Саутемптон и во последно време се почесто се поврзува со трансфер на „Енфилд“. Квин смета дека овој 25-годишен дефанзивец може да одигра клучна улога во трката за титулата во Премиер лигата.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Ливерпул е сериозно заинтересиран за Ван Дијк и веќе работи на трансферот, а медиумите во Англија тврдат дека „црвените“ ќе направат се за да го донесат на „Енфилд“.

Инаку Ливерпул има одлична соработка со Саутемптон, а за тоа говорат и трансферите на Клајн, Адам Лалана, Дејан Ловрен и Садио Мане.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…