Дома Македонски спорт Мак фудбал Состанок на ФФМ и МОК

Состанок на ФФМ и МОК

Денес по прес-конференција (повеќе тука) која беше одговор на вчерашното соопштение на АМС, претседателот на ФФМ Муамед Сејдини одржа конструктивен разговор со првиот човек на МОК, Даниел Димевски.

Како што се наведува средбата била конструктивен разговор. Ова е прва посета на новиот претседател на МОК, Димевски откако беше назначен за претседател на Олимпискиот комитет на нашата земја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…