Дома Македонски спорт Официјален состав: Ја напаѓаме Бугарија со Трајковски, Елмас, Ристовски…

Официјален состав: Ја напаѓаме Бугарија со Трајковски, Елмас, Ристовски…

Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија денес го игра натпреварот против Бугарија во рамките од Лигата на Нации.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Македонија во овој натпревар влегува после поразот од Грузија во претпоследното коло и без шанси за првата позиција во групата, сепак, победата против Бугарија сигурно дека е многу посакувана.

Селекторот Благоја Милевски не менуваше многу во однос на тој претходен дуел па се реши за следните 11:

Димитриевски, Бејтулаи, Зајков, Муслиу, Тодороски, Алиоски, Елмас,Барди, Трајковски, Миовски и М.Ристовски.

Натпреварот започнува во 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…