Дома Фудбал Сон: Тажен сум што го оставам тимот, но сакам да заминам со победа

Сон: Тажен сум што го оставам тимот, но сакам да заминам со победа

Јужнокорејскиот напаѓач Сон Хеунг-Мин пред патот на Азискиот куп порача дека ќе му биде тешко да ги остави соиграчите во овој важен дел од сезоната.

Да потсетиме, Сон наскоро го очекува Азискиот куп каде со својата Јужна Кореја ќе се обиде да го освои тронот, но за тоа време ќе пропушти пет натпревари на Тотенхем.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Тој во разговор за Скај Спорт порачува дека сака да го победи Манчестер Јунајтед викендов со што ќе му се зголеми дополнително самодовербата пред да замине за Дубаи, каде ќе се одигра ова натпреварување.

„Не е лесно во ваков момент да ја оставиш екипата. Тажен сум, но сакам да победам во следниот натпревар и со поголема самодоверба да заминам во Дубаи.“ – изјави Сон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…