Дома Фудбал Англија Сон: Луѓето стануваат во 4 часот наутро за да ме гледаат!

Сон: Луѓето стануваат во 4 часот наутро за да ме гледаат!

0

Фудбалерот на Тотенхем, Сонг Хеунг-Минг е свесен дека голем број на негови фанови во Јужна Кореја ќе го гледаат финалето од Лигата на шампионите против Ливерпул.

И самиот Сон додека живеел во Јужна Кореја станувал во раните утрински часови за да го гледа финалето од Лигата на шампионите. Тој во 2009-та година го следел својот сонародник Парк Џи-Сунг на финалето помеѓу Јунајтед и Барселона и сега свесен е дека многу луѓе во неговата земја ќе го гледаат финалето поради него.

„Тоа беше нешто посебно за сите во Јужна Кореја затоа што Парк бешее првиот Азиец кој настапи во финалето од Лигата на шампионите. И самиот сакав да бидам на негово ниво во мојата кариера и сега тоа се оствари“, изјави Сон.

Ливерпул и Тотенхем во сабота ќе се борат за титулата во Лигата на шампионите во Мадрид.

„Поради временската зона, луѓето во Јужна Кореја мора да го гледаат финалето во раните утрински часови. Поради тоа, многу сум им благодарен за поддршката и сигурно ќе дадам 100% од себе си за да ги израдувам. Мора да станат наутро, а некои потоа и ќе работат. Знам дека тоа не е лесно“, изјави Сон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…