Дома Фудбал Англија Солскјер: Сите знаат што за мене значи Јунајтед, сакав да се бориме за трофеи

Солскјер: Сите знаат што за мене значи Јунајтед, сакав да се бориме за трофеи

Вчера Оле Гунар Солскјер после лошите резултати и официјално доби отказ од Манчестер Јунајтед каде што помина три години.

Солскјер не успеа да оствари големи успеси, но и дојде фво еден специфичен момент. Во текот на летото клубот вложи во нови играчи, но резултати немаше, па отказот беше и очекуван. Според дел од фановите требало да се случи и порано.

По отказот Норвежанецот даде и интервју за клупската страница.

„Сите добро знаеме што за мене значи Манчестер Јунајтед. Сакав да се бориме за трофеи и дадов се од себе. За мене овој клуб е се во мојот живот, „Олд Трафорд“ е мојот дом. За жал не го постигнавме тоа што го посакувавме. Поради тоа дојде и време да се разделиме“, изјави Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Децата на Модриќ го прекинаа интервјуто: Тато мора да си одиме 🎥

Лука Модриќ синоќа ја освои 5-та титула во Лигата на шампиони и стана еден од најтрофејнит…