Дома Трансфер зона Солскјер во Италија најде партнер за Мегваер

Солскјер во Италија најде партнер за Мегваер

Приоритет на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен дефанзивец, а тој најверојатно ќе пристигне од Серија А.

Според информациите од Островот прва мета е Кристиан Ромеро од Аталанта, за кого Јунајтед е спремен да плати 50 милиони евра.

Аргентинецот одигра одлична сезона сезона во Бергамо и беше избран за најдобар дефанзивец во Серија А. Аталанта има опција да го откупи неговиот договор за 16 милиони евра и веќе го известила Јувентус дека ќе ја активира откупната клаузула.

Солскјер верува дека Ромеро ќе биде идеален партнер на Мегваер и веќе стапиле во контакт со неговиот агент. За неговиот потпис се спреми да понудат 50 милиони евра, сума која Аталанта нема да може да ја одбие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…