Дома Македонски спорт Мак фудбал Соиграчите и ФФМ му подготвија изненадување на Пандев пред јубилејниот настап (ФОТО)

Соиграчите и ФФМ му подготвија изненадување на Пандев пред јубилејниот настап (ФОТО)

0
macedonia

Репрезентацијата на Македонија утре ќе игра натпревар против Летонија со кој ќе ги започнеме квалификациите за Европското првенство 2020 година.

Натпреварот против Летонците има и посебно значење за нашиот капитен Горан Пандев. Македонската фудалска икона утре по јубилеен 100-ти пат ќе истрча во дресот на репрезентацијата.

Пандев по тој повод утре ќе игра во специјално дизајнирани копачки (ФОТО ТУКА).

Меѓутоа денес на него не заборавија и соиграчите кои му спремија специјален подарок.


Следете го Sportski.mk и на


Репрезентативците и ФФМ на Пандев му подарија слика од сегашните репрезентативци на која го има и бројот 100.

Дефинитивно македонските фудбалери во супер расположение ќе го дочекаат утрешниот натпревар, па поради тоа се надеваме и на старт со три освоени бода.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Во дербито на тиквешијата играчот на домаќините како да се претвори во „Меси“ (ВИДЕО)

Овој викенд македонската фудбалска јавност беше воодушевена од сликите од натпреварот од н…