Дома Останати Совршенство: Оваа акција на Бенфика ќе ве натера да ја гледате повеќе пати! (ВИДЕО)

Совршенство: Оваа акција на Бенфика ќе ве натера да ја гледате повеќе пати! (ВИДЕО)

0

Бенфика вчера запишаа историска победа во домашното првенство совладувајќи го Национал со 10:0.

Колку фудбалерите на Бенфика вчера беа расположени за играње фудбал најдобро покажува една акција која за жал не заврши со погодок. Тоа можеби малку го намалува впечатокот, но секако ова е доказ колку фудбалот може да биде едноставен.

Дефинитвно според нас ова една о поубавите изведени тимски акции во последно време видени на фудбалските терени ширум Европа.

 


Следете го Sportski.mk и на


е

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Кој што ќе ја победи мечката е наследникот на Кабиб Нурмагомедов (видео)

Таткото на ММА ѕвездата Кабиб Нурмагомедов му бара наследник помеѓу момчињата во Дагестан.…