Дома Останати Снукер играч заспа на сред натпревар

Снукер играч заспа на сред натпревар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Неверојатна сцена се случи на снукер турнирот во Велика Британија, трикратниот светски шампоион Марк Вилијамс заспа за време на натпреварот со Ентони Хамилтон.

Вилијамс заспа додека чекаше тој да дојде на ред, а во тој момент водеше 3:2, сепак на крајот изгуби со 5:6. После натпреварот тој се извини за ситуацијата.

„Си звинувам до сите кои го гледаа натпреварот. Никогаш во мојата 30-годишна кариера не ми се случило вакво нешто. Нема врска тоа со мојот противник Ентони, не се чувствувам добро поради коронавирусот“, порача Вилијамс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Поранешен олимписки шампион води битка за својот живот: Ќе му бидат ампутирани двете нозе

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ На некогашниот руски…