Дома Видео Снимка од соблекувалната на Јувентус: Роналдо беснее по елиминацијата од Порто 🎥

Снимка од соблекувалната на Јувентус: Роналдо беснее по елиминацијата од Порто 🎥

Екипата на Јувентус го објави првото видео од документарниот филм кој носи наслов „Juventus All or Nothing“. На видеото може да се види како Роналдо и Квардадо влегуваат во расправија.

Ситуацијата е после елиминацијата на Јувентус од Порто во Лигата на шампионите. Влегувајќи во соблекувалната Роналдо гласно викаше дека нивната игра е „Ѓубре“, додека Колумбиецот се обидуваше да го смири и му зборуваше дека тој треба да биде пример.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…