Дома Фудбал Останато Снимка која се чекаше: Како изгледаше преносот од Бока – Ривер за луѓето со слабо срце! (ВИДЕО)

Снимка која се чекаше: Како изгледаше преносот од Бока – Ривер за луѓето со слабо срце! (ВИДЕО)

0

Aргентинците отидоа чекор подалеку.

Од моментот кога беше јасно дека Бока Јуниорс и Ривер Плата за прв пат во историјата ќе играат меѓусебно во финалето на Копа Либертадорес во Аргентина тоа беше главна тема.

Колкава еуфорија владееше во оваа земја најдобро зборува потегот на радио станицата „Колонија“. Поради огромното значење на овој натпревар и возбудувањата кое ги носи со себе споменатата радио станица одлучи да направи посебен пренос за луѓето со слабо срце. На почетокот изгледаше како шега, но на крајот тоа стварно се случи.

Радио станицата емитуваше пренос со двајца коментатори кои со смирен глас и без возбудувања ги пренесуваа случувањата на теренот. Покрај тоа имаше и дежурен кардиолог кој ги советуваше слушателите што да прават, додека во позадина одеше релаксирана музика. Слушнете како звучеше…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…