Дома Македонски спорт Смешни резултати во македонскиот футсал: Арбен Бајрами победи 75:1, а КМФ Проект 65:2

Смешни резултати во македонскиот футсал: Арбен Бајрами победи 75:1, а КМФ Проект 65:2


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вчера беа забележани неверојатни резултати во македонскиот футсал од екипите кои се борат за титулата.

Битката за титулата во Македонија ја водат КМФ Проект и Арбен Бајрами, а на крајот би можело да се случи да одлучува гол-разликата.

Во редовното коло двете екипи славеа победи со Јувентус Серава и Енхалон.

Арбен Бајрами против локалниот ривал Јувентус Серава победи со 75:1, меѓутоа ниту резултатот КФМ Проект не беше ништо помалку чуден, победија со 2:62.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…