Дома Фудбал Случајот или намерно, новата „седмица“ на Реал го заборави Роналдо

Случајот или намерно, новата „седмица“ на Реал го заборави Роналдо

0
diaz

Малку е да се каже дека неговата изјава звучи сомнително.

Со заминувањето на Кристиано Роналдо во Јувентус, „седмицата“ во Реал остана без сопственик, подоцна истата ја доби Мариано Диаз.

Диаз е фудбалер кој потекнува од младинската школа и повратник во Мадрид.

Во интервјуто за шпанските медиуми Диаз објаснуваше зошто го избрал дресот со број седум.


Следете го Sportski.mk и на


„Бројот седум беше слободен и го избрав затоа што ми се допаѓа, горд сум што истиот го носеа асови како Аманси, Хуанти, Бутрагење и Раул“, секако, на водителот веднаш му беше чудно затоа што не го спомна Роналдо.

„И Кристиано Роналдо, зарем не?“, запраша водителот на што Диаз одговори: „Да, дури и тој“.

Првокација или не оставаме на вас да пресудите.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Да се игра фудбал е едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешкото нешто на светот“ (ВИДЕО)

Ајакс се врати на европската сцена во голем стил. Освен што се борат за титулата во Холанд…