Слободен ден денеска имаат нашите ракометари после големата победа против Словенија (25:24)

Денес на програмата се групите А и Б , каде се очекува разврска за понатамошниот пласман во следната фаза.

Група А

18:15 часот Србија – Шведска (ТВ Пренос -Телма)


Следете го Sportski.mk и на


20:30 часот Хрватска – Србија (ТВ Прнеос – Телма)

Група Б

18:15 часот Франција –  Австрија 

20:30 часот Норвешка – Белорусија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

ВИДЕО: Ракометар заработи потрес на мозок, а судијата не досуди ниту прекршок!

Во третото коло од ракометната Премиер лига во Босна играа Славија и Слога, натпревар кој …