Слободен ден денеска имаат нашите ракометари после големата победа против Словенија (25:24)

Денес на програмата се групите А и Б , каде се очекува разврска за понатамошниот пласман во следната фаза.

Група А

18:15 часот Србија – Шведска (ТВ Пренос -Телма)

20:30 часот Хрватска – Србија (ТВ Прнеос – Телма)

Група Б

18:15 часот Франција –  Австрија 

20:30 часот Норвешка – Белорусија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Ракомет

Проверете

Борко: Шпанија не спушти на земја, игравме колку што ни дозволија

Македонија денес беше декласирана од селекцијата на Шпанија. Шпанците славеа над нашите мо…