Дома Македонски спорт Мак фудбал Скопската улица е слепа: „Комити“ се пофалија со плен од Англичаните 📸

Скопската улица е слепа: „Комити“ се пофалија со плен од Англичаните 📸

Македонија ја запре моќната Англија и одигра 1-1 во последното квалификациско коло од Европското првенство (ЕП).

Стадионот во Скопје беше распродаден, а Англичаните го окупираа главниот град на Македонија и уживаа во неговите убавини.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сепак, Англичаните останале со еден транспарент помалку, откако „Комити“ успеале да им го одземат и со тоа се пофалија на социјалните мрежи.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …