Дома Фудбал Англија Сколс остана без гориво, неговата ќерка му „фаќаше“ сеир

Сколс остана без гориво, неговата ќерка му „фаќаше“ сеир

Во изминативе денови владее голем хаос во Велика Британија поради недостатокот на гориво. Поради тоа на бензинските пуми имаше долги редицви, а голем број натпревари во пониските лиги беа и одложени.

Еден од оние кои се соочија со проблеми беше легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс. Сколс останал без гориво покрај патот и чекал пријател да му донесе канта гориво за да го продолжи патот.

Неговата ќерка го искористи овој момент да му фаќа сеир. Таа го фотографираше и напиша: После ова немој да ми држиш лекции дека јас сум го оставала автомобилот без гориво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …