Дома Фудбал Англија Сколс го гледа Марсијал како „Манчестерска“ верзија на Анри – објасни и зошто

Сколс го гледа Марсијал како „Манчестерска“ верзија на Анри – објасни и зошто

0

Пол Сколс смета дека Ентони Марсијал може да биде „Манчестерска“ верзија на Тиери Анри.

Тиери Анри беше страшно доминантен играч кој играше во врвот на нападот, но знаеше да биде користен и како лево крило.

Легендата на Манчестер Јунајтед гледа голем потенцијал во Марсијал и смета дека тој може да биде нивната верзија на Анри.

„Не е погрешно тоа што Марсијал се извлекува на крилната позиција. Па Анри тоа го правеше во текот на целата кариера. Тој ги почнуваше натпреварите во врвот на нападот, но секогаш беше на крило. Тоа го прави и Марсијал. На тоа гледам како добра работа доколку заврши како Анри, јас сметам дека тој го може тоа“, заврши Сколс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…