Дома Трансфер зона „Скај Спорт“ пренесува БОМБАСТИЧНА вест: Агуеро во Челзи?!

„Скај Спорт“ пренесува БОМБАСТИЧНА вест: Агуеро во Челзи?!

0

Реномираниот британски медиум пренесува вест за потенцијален трансфер на Серхио Агуеро во Челзи.

Ударната вест која ја лансираа попладнево британските медиуми звучи изненадувачки. Од почетокот на трансфер периодот видовме неколку интересни трансфери, но евентуалниот трансфер на Серхио Агуеро во Челзи, секако дека би бил најголемото изненадување.

Момчето кое во Манчестер Сити е блиску до статусот легенда би можел од „Итихад“ да се пресели во западен Лоднон.

„Скај Спорт“ пренесува дека Челзи сериозно е заинтересиран за Кун Агуеро. Добро познато е дека Челзи сака да доведе напаѓач ова лето, Ромелу Лукуаку заврши во Манчестер Јунајтед, а Алваро Мората најверојатно ќе го избере Милан, па Антонио Конте мора да бара нови мети.

Не треба да се заборави и дека во текот на летото и Андреа Белоти се поврзуваше со „сините“, но евентуалниот трансфер на Серхио Агуеро би ги засенил сите.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Неочекувана понуда во Мадрид – Зидан во замена за Бејл ја добива ГОЛЕМАТА желба?!

Како што пренесува шпанскиот портал „Diario Gol“, Реал Мадрид добил неочекувана понуда. Сп…