Дома Видео Скандал во Серија А: Рибери удираше и влечеше играч на Каљари 🎥

Скандал во Серија А: Рибери удираше и влечеше играч на Каљари 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рибери со тимот на Салернитана се бори за опстанок во италијанската Серија А, а по голот против Каљари се најде во главна улога во инцидентот на теренот.

Ривал од таборот на Каљари бараше правда помеѓу фудбалерите на Салернитана, а тогаш Рибери се вклучи во инцидентот и започна да го удира, а потоа и да го влече по тревата. Рибери заслужено доби црвен картон, но веројатно го чека и суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …