Дома Трансфер зона Сити ја исполнува големата желба на Гвардиола

Сити ја исполнува големата желба на Гвардиола

Манчестер Сити е силно заинтересиран за ѕвездата на Вест Хем и бразилски репрезентативец, Лукас Пакета.

Бразилецот одигра одлична сезона и Гвардиола се обиде да го донесе минатото лето, но Сити не беше спремен да плати 100 милиони фунти колку што бара Вест Хем.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Граѓаните“ не се откажуваат и повторно ќе се обидат да го донесат Пакета во летниот преоден рок, бидејќи е најголема трансфер желба на Гвардиола.

Англиските медиуми пренесуваат дека Сити е спремен да понуди 80 милиони фунти за Бразилецот, кој и самиот инсистира на трансфер на „Етихад“ бидејќи сака да направи чекор напред во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …