Дома Трансфер зона Сити спреми богата понуда за бекот на Аталанта

Сити спреми богата понуда за бекот на Аталанта

Манчестер Сити спреми богата понуда за левиот бек на Аталанта и германски репрезентативец, Робин Госенс.

Пеп Гвардиола е голем симпатизер на квалитетите на левиот бек и сериозно размислува да го доведе на „Етихад“ ова лето.

Госенс одигра фантастична сезона во дресот на Аталанта, а блесна и на ЕУРО во дресот на германската репрезентација.

26-годишниот Германец има договор со клубот од Бергамо до јуни 2023 година, но Аталанта е спремна да го продаде ако пристигне примамлива понуда.

Англиските медиуми пренесуваат дека Сити е спремен да понуди 30 милиони евра плус 10 милиони како бонуси за потписот на Госенс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…