Дома Фудбал Англија Сити спрема пречек за Ливерпул – шпалир за шампионот

Сити спрема пречек за Ливерпул – шпалир за шампионот

Минатогодишниот шампион Манчестер Сити вечерва го пречекува новиот шампион во Премиер лигата, тимот на Ливерпул.

Натпреварот ќе биде без резултатско значење, но еден момент секако ќе биде во центарот на вниманието.

Ливерпул минатото коло и математички ја обезбеди титулата и стана шампиони, па сега Сити ќе мора да го дочека шампионот како што доликува и како што налага традицијата во Англија.

Фудбалерите на Сити ќе се поделат во две групи и ќе направат шпалир за новите шампиони пред почетокот на мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Артета објасни каде „исчезна“ Обамејанг пред мечот

Арсенал вчера беше поразен од Саутемптон во ФА купот (1:0) и со тоа остана без шанса да го…