Дома Фудбал Останато Сити на нефер изедначи, Адеми и соиграчите збеснаа (ВИДЕО)

Сити на нефер изедначи, Адеми и соиграчите збеснаа (ВИДЕО)

Манчестер Сити стигна до изедначување против Динамо.

Иако Динамо водеше со 1:0, Сити успеа да дојде до изедначување, а стрелец беше Габриел Хесус.

После голот на Сити следуваа големи протсети, во кои најмногу се истакна македонскиот фудбалер Аријан Адеми. Адеми во оваа ситуација доби и жолт картон поради кој ќе го пропушти натпреварот од нокаут фазата ако Динамо се пласира.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…