Дома Трансфер зона Сити и Баерн сакаат да го „украдат“ талентот на Милан

Сити и Баерн сакаат да го „украдат“ талентот на Милан

„Бисерот“ Франческо Камарда го привлече вниманието на сите фудбалски клубови со својата неверојатна гол-статистика.

Камарда со само 15 години позади себе има над 500 голови во младинските категории на Милан.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Неодамна испиша историја и стана најмладиот дебитант во историјата на Серија А откако дебитираше за Милан на „Сан Сиро“.

Фудбалските експерти тврдат дека станува збор за „вундеркинд“, а неговите партии ги следат сите големи клубови ширум Европа.

Камарда се уште нема професионален договор, па таквата ситуација сакаат да ја искористат Манчестер Сити и Баерн Минхен и да го „укардат“ од Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …