Дома Фудбал Останато Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

0
pjanic sin

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати знае да ги воодушеви фудбалските фанови.

Неколку пати малиот Един ги „копираше“ прославите на разни играчи на Јувентус.

Најмногу го „копираше“ Дибала, а сега на ред дојде новата ѕвезда на тимот Кристиано Роналдо.

На видеото кое го објави Пјаниќ неговиот син се бори против подвижен голман и после двата двата гола кои ги постигна срамежливо ги прослави на ист начин како и Роналдо.


Следете го Sportski.mk и на


View this post on Instagram

😌👌🏻💯🎯

A post shared by Miralem Pjanić (@miralem_pjanic) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Голем потег на Матиќ: Издвои „ситница“ од своите милиони за да спаси еден детски живот

Maлиот Србин Душан Тодоровиќ се бори за својот живот во Барселона, а тоа му го овозможи фу…