Дома Трансфер зона Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Џовани Ло Селсо беше на мета на Атлетико Мадрид уште во 2019 година кога блесна во Бетис.

Уште тогаш се пишуваше дека „јорганџиите“ можат да испратат понуда за аргентинскиот играч за врска. На крајот Тотенхем понуди 30 милиони евра и го убеди тимот од Андалузија да го пушти играчот кој покрај Атлетико беше мета и на други европски клубови.
Меѓутоа, сега Ло Селсо нема некоја важна улога под водство на Мурињо.

Ло Селсо одигра 19 натпревари оваа сезона и во нив постигна пет голови и подели една асистенции. Има само 24 години и го губи трпението, а враќање во шпанскиот фудбал за него би можело да биде добро.

Сепак, тоа е шампионат каде што го играше најдобрито фудбал. Во сезоната 2018/2019 за Бетис одигра 45 натпревари, подели шест асистенции и постигна 15 голови.

Две години подоцна, Атлетико повторно размислува за него, останува да видиме како ќе се одвиваат работите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…