Дома Фудбал Италија Се спрема „чистка“ по желба на Конте?!

Се спрема „чистка“ по желба на Конте?!

Аурелио Де Лаурентис не може да ја најде вистинската формула и изгледа негова голема желба повторно е Антонио Конте.

Наполи минатата сезона по 30 години чекање го освои Скудетото, а потегот да му дозволи на Лучијано Спалети да си замине за Де Лаурентис се покажа како погрешен. Се обиде со Руди Гарсјај, па Валтер Мацари и сега со Франческо Калцона, меѓутоа тимот никако да влезе во посакуваната форма.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Медиумите во Италија денеска пишуваат дека Де Лаурентис се уште се обидува да го убеди Конте и дека му ветил голема летна „чистка“ и пари за засилувања/

Во тој случај Конте би го подготвил тимот само за домашната сцена, Наполи нема да игра во Европа. Но, Конте се поврзуваше и со Милан, па ќе видиме каде ќе заврши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …