Дома Останати Кошарка НБА Се спрема уште една „бомба“: На Дејвис и Леброн им се придружува и – МВП!?

Се спрема уште една „бомба“: На Дејвис и Леброн им се придружува и – МВП!?

lebron

Леброн Џејмс сака да собере супер тројка во Лос Анџелес.

Успеаа ЛА Лејкерси да го доведат Ентони Дејвис, се обидоа уште во февруари, но не успеаа, а ова лето успеаа да пронајдат заеднички јазик со Њу Орлеанс.

Сега Лејкерси ќе се обидат да доведат и трета ѕвезда.

Се пишуваше за Д’Aнџело Расел, Кајри Ирвинг и Кемба Вокер, а сега уште едно име се појави во игра.

Според новинарите информации на новинарот на „ЕСПН“, Марк Штајн шансите Лејкерси да го доведат Каваи Леонард нагло пораснале.

Имено, Штајн верува дека Лејкерси сега се најголема закана за Рапторси. Во Лос Анџелес успеаа да ослободат простор за уште еден максимален договор и ќе му го понудат на Леонард.

Леонард ќе разговара и со Рапторси со кои го освои НБА прстенот и титулата најкорисен играч во финалето пред само неколку недели, но и со уште еден тим од Лос Анџелес, Клиперси.

Тројката Леброн, Ентони Дејвис и Леонард звучи навистина фантастично, а дали ќе се оформи ќе покаже времето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шкендија се жали: Објаснуваат во кои пет ситуации биле оштетени

Денес тимот на Шкендија објави официјално соопштение во кое се жали на пет судиски одлуки …