Дома Видео Се појави ново видео: Еве зошто Дончиќ славеше со „три прста“ на „Видовдан“ 🎥

Се појави ново видео: Еве зошто Дончиќ славеше со „три прста“ на „Видовдан“ 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Словенија може не успеа да го постигне посакуваниот резултат на Светското првенство во кошарка, но тоа не беше причина Лука Дончиќ да не се забавува.

На социјалните мрежи се појави снимка од Манила на која асот на Далас и најдобриот словенечки кошаркар ужива во познатиот српски хит „Видовдан“.

Додека одеше песната во поздина песната Дончиќ креваше три прста на воодушевување на српските навивачи.

Не е познато кога точно е направена снимката, но се претпоставува дека е по завршувањето на Мундобаскетот.

Подоцна се појави и уште едно видео кое дополнително ја појаснува ситуацијата. Дончиќ славел заедно со српските кошаркари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ситуацијата помеѓу Ви…