Дома Останати Кошарка НБА Се подготвува потрес во НБА: Леброн станува соиграч на Дончиќ и Ирвинг?!

Се подготвува потрес во НБА: Леброн станува соиграч на Дончиќ и Ирвинг?!

Според последните информации кои се појавија во медиумите во САД, Леброн Џејмс заедно со неговиот син Брони наредната сезона би можеле да се преселат во Далас.

Се поврзуваше името на Џејмс и со Феникс, но сега се истакнува дека Далас е фаворит. Неколку пати претходно Џејмс порачуваше дека нема да ја заврши кариерата додека не одигра барем една сезона со својот тим.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Далас наводно е спремен да му понуди такво нешто и да состави супер-тим со Леброн, Дончиќ и Ирвинг.

Останува да видиме во наредниот период дали оваа најава ќе влезе и во посериозна реализација во наредниот период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Перо Антиќ пред враќање во НБА и тоа како помошник тренер?!

Првиот човек на македонската кошарка, Перо Антиќ како што стојат работите сериозно размисл…