Дома Фудбал Останато Се огласи Роналдо: Не сум добро, јас сум многу добро!

Се огласи Роналдо: Не сум добро, јас сум многу добро!

Кристиано Роналдо за прв пат пред медиумите се огласи по моментот од натпреварот против Милан.

Роналдо против Милан беше заменет во 55-тата минута и во тој момент покажа незадоволство со тоа што не се упати на клупата туку продолжи право соблекувалната.

После натпреварот Маурицио Сари го оправда својот потег со тврдењето дека Роналдо имал повреда поради која не одиграл на нивото и затоа бил заменет.

Меѓутоа Роналдо еве само неколку дена подоцна ќе игра натпревар за Португалија и како што самиот кажа е максимално спремен. Како и претходните најави од репрезентацијата на Португалија сега и самиот Роналдо потврди дека се чуствува одлично.

„Се пишуваше дека Роналдо е добро…Јас не сум добро, јас сум – многу добро“, кратко им порачал Роналдо на медиумите на денешниот тренинг на Португалија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рашфорд на само 22 години стана доктор на науки

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Марус Рашфорд со 22 години ќе стане најмладиот добитник н…