Дома Топ вести Се е ГОТОВО: Буфон донесе одлука – има нов клуб!

Се е ГОТОВО: Буфон донесе одлука – има нов клуб!

0

Повеќе нема да дилеми, Џанлуиџи Буфон донесе одлука!

Утре се очекува и официјализирање. Буфон потпишува договор на две години со Пари Сен Жермен, вреден седум милиони по сезона (во Јувентус никогаш не доби толку!

Парижаните како што пренесуваат медиуми уште минатата среда се договориле со неговиот менаџер.

Буфон нема веднап автоматски да биде прв голман, Ареаола ќе биде негов конкурент, а понудата се уште да брани на високо ниво го натерала да остане.


Следете го Sportski.mk и на


Легендарниот голман има 40 години и во саботата го одигра последниот натпревар за Јувентус, Опција беше и Ливерпул, но многумина сметаат дека така би ги навредил навивачите на Јувентус. Исто така не сакаше и во Реал, причината е јасна – она што се случи во четвртфиналето во Лигата на шампионите оваа сезона.

Значи, Џиџи ќе продолжи да брани најмалку уште две години, а ПСЖ ја реши голманската позиција која беше едно од најголемите барања на Тухел.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Трудот во првото полувреме лесно го прокоцкавме, Шпанија однесе победа со +11

Репрезентацијата на Македонија денес го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство …