Дома Видео Сеферовиќ можеше да и ја уништи сезоната на Барселона, но го промаши невозможното

Сеферовиќ можеше да и ја уништи сезоната на Барселона, но го промаши невозможното

Неверојатно е што промаши вечерва репрезентативецот на Швајцарија.

Барселона и Бенфика одиграа 0:0, а тоа значи дека каталонскиот тим во последното коло ќе мора да оди на победа против минхенски Баерн.

Секако, Барса има и натаму шанси, два бода повеќе од португалскиот ривал и во последното коло ќе се надеваат дека Динамо Киев може нешто да направи во Лисабон, а од друга страна Чави и избраниците да го срушат германскиот гигант.

Во Барселона ќе ги изгубеа сите надежи ако во 94. минута после контраната Сеферовиќ успеа да погоди, но го промаши невозможното.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Милан се договори со Икарди

Милан е во потрага по квалитетен напаѓач, а најголема желба на „росонерите“ на Мауро Икард…