Дома Фудбал Италија Серија А го суспендираше Конте

Серија А го суспендираше Конте

Интер чекори кон титулата, а во наредното коло „нероаѕурите“ ќе биде без Антонио Конте.

Тимот на Интер ќе игра против Торино, а Конте нема да биде на клупата со оглед дека ќе мора да оди на „ладење“. Конте е суспендиран на еден натпревар поради жолтиот картон и непримерното однесување во натпреварот против Аталанта.

Серија А пред почетокот на сезоната воведе правилник според кој секој неспортски гест, па и оној најмалиот ќе се казнува. Од тој правилник очигледно не се отстапува и кога во прашање се поголемите тимови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…