Дома Останати Тенис Серена Вилијамс може да го напушти тенисот и да влезе во – кечери!?

Серена Вилијамс може да го напушти тенисот и да влезе во – кечери!?

Во спортскиот свет се појави една изненадувачка вест, Серена Вилијамс има понуда да влезе во – кечери!

Според сопственичката на „WWE“ групацијата Стафани Мекмахон, Серена размислува за такво нешто.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Спремна е! Сака да биде ангажирана кај нас. Размислува за повлекување од тенисот“, открива Стефани Мекмахон.

Серена во јавноста се уште не се огласила, а како што е познато има намера да добие уште едно дете, а како сето тоа ќе се вклопи во нејзините планови останува да видиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој…