Дома Фудбал Германија Сензација во Германија – сириски бегалец е „новиот Роналдо“

Сензација во Германија – сириски бегалец е „новиот Роналдо“

Дали ова момче, сириски бегалец може да биде новиот Кристиано Роналдо?

Ахмад Алжар има само седум години, а веќе покажува имперсивни вештини со топката. Се заљубил во фудбалот од денот кога проодел. Неговото семејство избегало од Серија и новиот дом го пронашле во Германија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неговиот татко, Мохамед Алжар изјави: „Сватив дека моето дете е талентирано за фудбал кога имаше две години. Ја напуштив Серија со цел мојот син да има подобра иднина“.

Ахмед вредно тренира, а таткото му помага колку што може. Семејството е среќно со животот во Германија, но и понатаму ги прогонуваат сеќавањата на својот дом.

„Јас навистина многу го сакам фудбалот. Кога играм фудбал и понатаму размислувам за моите другарчиња во Серија“, изјави момчето.

Ахмед се надева дека фудбалската академија ќе му помогне да го развие својот талент и вредно работи на тоа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…