Дома Фудбал Семедо вчера го посрамоти Рамос како ретко кој: Капитенот на Реал заврши во рекламите! (ВИДЕО)

Семедо вчера го посрамоти Рамос како ретко кој: Капитенот на Реал заврши во рекламите! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид вчера одиграа уште едно „Ел Класико“.

И во овој натпревар не недостасуваа возбудувања, а на крајот беше завршен без победник 1:1.

Еден од играчите кои одиграа добар натпревар беше фудбалерот на Барселона, Нелсон Семедо. Тој на фудбалската јавност посебно ја воодушеви со еден потег од вчерашниот натпревар, а тоа дриблингот во дуелот со Серихио Рамос.

Дефинитивно го посрамоти Рамос како ретко кој. Погледнете сами:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…