Дома Топ вести Сега изгледа е конечно готово! Вечерва завршува сагата – „Гризман“! (видео)

Сега изгледа е конечно готово! Вечерва завршува сагата – „Гризман“! (видео)

0
griezman

За неговиот трансфер се пишува веќе една година, вечерва како што самиот најавува неговата одлука ќе биде соопштена!

Антоан Гризман важи за еден од најдобрите светски играчи, остави длабока трага во Атлетико Мадрид, а вечерва ќе ја соопшти одлуката дали и наредната сезона ќе го гледаме на „Ванда Метрополитано“.

Французинот прво се поврзуваше со Манчестер Јунајтед, но сега има само две опции (барем во овој момент) останување во Атлетико или заминување во Барселона!

Како што беше објавено на „Твитер“ профилот на компанијата за телекомуникации „Мовистар“ Гризман својата одлука ќе ја соопшти вечерва во 21:15 часот!


Следете го Sportski.mk и на


„Знам дека ви се смачија коментарите за тоа дали си заминувам или останувам и колку ќе добијам. Но вистината ќе ја соопштам сега“, изјави Гризман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нема крај на кризата: Нов срам за Фенербахче – сега се во зоната за испаѓање! (ВИДЕО)

Инстабулскиот гигант продолжува со катастрофалните резултати. На кризата на Фенербахче как…