Дома Топ вести Севиља и Милан се вклучија во трката по Елмас

Севиља и Милан се вклучија во трката по Елмас

0

За македонскиот фудбалски бисер, Елиф Елмас владее голем интерес и од ден во ден се појавуваат нови информации кои го поврзуваат Елмас со заминување од Фенербахче.

Многу европски гиганти се заинтересирани за Елмас, а последните информации од Шпанија говорат дека Севиља понудила 15 милиони евра за македонскиот репрезентативец.

Севиља е само уште една екипа во низата тимови, кои во претходниот период покажаа интерес за македонскиот „дијамант“.

Претходно за Елмас интерес покажаа и Интер, Борусија Дортмунд, Наполи, Атлетико Мадрид, Фиорентина, а наводно во борбата за талентираниот фудбалер се приклучува и Милан.

19-годишниот Елмас ова лето готово сигурно ќе го напушти Фенербахче, па останува да видиме која ќе биде неговата следна дестинација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Публико, овој Вардар е истиот тој за кој се крена цела Македонија на нозе!

Вардар вчера ја запиша втората победа во вториот натпревар во групната фаза од Лигата на ш…