Дома Трансфер зона Саудијците не запираат: Ал Хилал Верати и Нејмар во пакет!

Саудијците не запираат: Ал Хилал Верати и Нејмар во пакет!

Ал Хилал од Саудиска Арабија планира дополнително да се засили во следниот период, па сега им „фрли око“ на две ѕвезди на ПСЖ, а тоа се Нејмар и Марко Верати.

Двајцата фудбалери не се во плановите на тренерот Луис Енрике, па преселбата на Блискиот Исток изгледа како добра опција.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Верати ги договорил личните услови со Ал Хилал, а Нејмар засега сака да остане во Европа, иако не може да си пронајде нов тим.

Ал Хилал за Верати понудил 45 милиони евра, додека за Бразилецот нуди околу 70 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…