Дома Трансфер зона Саудијците имаат нова мета – Ријад Марез!

Саудијците имаат нова мета – Ријад Марез!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Oд ден во ден нови фудбалери се поврзуваат со трансфер во Судиска Арабија, па сега дојде редот и на Ријад Марез.

Управата на Ал Ахли сака во своите редови да го доведе Алжирецот, пренесува Фабрицио Романо. Се уште не се забележани сериозни контакти, а Сити нема да сака да го пушти како слободен агент.

Ал Ахли е дел од „големата четворка“ во саудискиот фудбал заедно со Ал Итихад, Ал Наср и Ал Хилал. Овие клубови се во сопственост на државниот фонд кој го купи Њукасл и во договор со Владата, државата раководи со нив. Законите во Саудиска Арабија тоа го дозволуваат.

Карим Бензема и Нголо Канте се преселија во Ал Итихад, Роналдо е во Ал Наср, а Ал Хилал до последниот ден се бореше да го доведе Меси.

Марез сезонава во сите натпреварувања за Сити постигна 15 голови и подели 13 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…